Jasanová podlahová prkna

<< Jasanové řezivo

Jasan patř mezi ty přírodní materiály, které se ve stavebnictví využívají nejvíce. Málokdy se z nich staví venkovní konstrukce jako jsou například altány či pergoly, ale o to častěji se využívají ke tvorbě podlah.

Podlaha musí být kvalitní

Jasan je původem evropská dřevina, ale dnes běžně roste i v amerických či asijských lesích. Při výběru podlahových prken z jasanu je na toto nutné brát zřetel. Americké odrůdy totiž vypadají zcela odlišně než jejich evropští příbuzní. Liší se nejen svou strukturou, ale také barvou. Zatímco americký jasan bývá smetanově bílý, náš tuzemský typ je daleko tmavší. Jedná se tak hlavně o estetické preference než o samotnou kvalitu dřeviny.

Vzhledem k tomu, že je jasan velmi pevný a zároveň i vysoce pružný, je pro tvorbu podlah naprosto ideální. Jasanová podlahová prkna musí snést i velmi extrémní podmínky jako jsou nárazy tupých či ostrých předmětů. Je důležité, aby byla před začátkem stavebních prací prkna opatřena impregnací a nátěry odpuzujícími dřevokazy. I díky aplikaci preventivních nátěrů si podlaha zachová svůj svěží vzhled i mechanické vlastnosti na mnoho let dopředu.

Samotná montáž podlahy se dá provést minimálně třemi osvědčeními způsoby. Může se jednat o pokládku jasanových podlahových prken pomocí sponek, kdy se jednotlivá prkna pokládají na sponky. Tato metoda se využívá hlavně v menších prostorách. Podlahu lze také umístit na OSB desky nebo dřevěné hranoly a následně přišroubovat. Prkna lze také přilepit speciálním lepidlem přímo na podklad. Tento druh montáže je vhodný hlavně v případech, kdy má být pod podlahou umístěno ještě topení.

Podlahová prkna z jasanu jsou nejen velice kvalitní, ale jsou i cenově nenáročná, což se o mnoha dřevinách říci nedá.  Při správné montáži a ošetření vydrží jasanová podlaha opravdu dlouho.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: obchod@duboverezivo.cz
telefon: +420 720 107 774

Neváhejte nám poslat poptávku