Jasanová postel

<< Jasanové řezivo

Jasanové dřevo se standardně využívá jak při výrobě sportovních a pracovních potřeb, tak i při stavbě podlah, obložení nebo schodišť. Z jasanu si ale můžete pořídit i různé druhy nábytku- skříně, stolky a samozřejmě také postele.

Hlavní je čelo

Pokud vaše volba padla právě na jasanovou postel, rozhodně jste chybu neudělali. Jasan má totiž nejen skvělé mechanické vlastnosti, ale také dobře vypadá zvláště, pokud se jedná o americký jasan. Základem každé postele není rošt, ale čelo. Nejedná se pouze o dekorativní prvek, ale i o plně funkční součást postele. Čelo totiž působí jako ochrana proti průvanu a též funguje jako předěl mezi vámi a stěnou. Není-li postel přisunuta ke zdi, ale je situována do volného prostoru, funguje čelo jako optická bariéra, která vám dokáže poskytnout pocit bezpečí.

Stejně důležité je ale zaměřit se i na rozměry. Postel by rozhodně neměla být ani moc velká, ale zároveň ani moc malá, prostě akorát. V tomto případě ale záleží hlavně na vaší výšce, respektive výšce vaší partnerky. U dvojlůžka je běžný rozměr 160×200 cm, což běžně velkým párům vyhovuje, ale pokud máte výšku basketbalisty, budete se muset porozhlédnout po něčem větším. Přinejhorším si můžete nechat vyrobit postel z jasanu na zakázku, což se sice prodraží, ale na oplátku dostanete pohodlné lůžko.

Rozměry jsou důležité nejen u délky a šířky postele, ale také u její výšky. Volba správné výšky není důležitá pouze z pohledu pohodlného vstávání z postele, ale rovněž hraje důležitou roli při odvětrávání matrace. Bez odvětrávání by se vám v matraci začaly usazovat různí cizopasníci, kteří mohou ve výjimečných případech narušit zdraví člověka. Obecně tak platí, že optimální výška postele by se měla pohybovat mezi půl metrem až 65 cm. Nejmenší výška by pak měla být okolo 30 cm. Být postel ještě níže, už byste spali na zemi.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: obchod@duboverezivo.cz
telefon: +420 720 107 774

Neváhejte nám poslat poptávku