Jasanová pracovní deska do kuchyně

<< Jasanové řezivo

Pracovní deska je pro kuchyň středobodem všeho dění. Zde se připravuje maso, ovoce i zelenina. Slouží rovněž k odkládání nádobí. Bez kvalitní pracovní desky je příprava pokrmů o dost složitější. Deska se dá vyrobit z mnoha druhů materiálů. Běžně se používají suroviny jako laminát, beton či mramor. Dobrou volbou je ale i dřevo, například ve formě elegantního jasanu.

Jasanová pracovní deska vydrží dlouho

I když jasan není zrovna známý pro svou vysokou odolnost, je relativně levný a při správném ošetření se dá využít prakticky na cokoliv. Kuchyňské pracovní desky jsou velmi namáhané a hlavně pro dřevěné typy platí, že při nesprávném ošetření začnou velice rychle ztrácet na kvalitě a během několika málo měsíců se stanou prakticky nepoužitelné. Plocha desky je totiž zatěžována nejen ve chvílích, kdy se na ní pracuje, ale negativně na ni působí také pára z hrnců nebo voda ze dřezu.

Jasanová pracovní deska do kuchyně tak musí být před samotnou instalací důkladně ošetřena. Samozřejmostí je impregnace a chybět by neměl ani ochranný nátěr odpuzující dřevokazný hmyz. Deska by se rovněž měla po celém svém povrchu nalakovat, aby v průběhu let neztrácela jak mechanické, tak i estetické kvality. Ani tak se ale milovníci dřeva v kuchyni dříve či později nevyhnou její renovaci.

Správně ošetřena pracovní deska do kuchyně z jasanu může svou roli plnit opravdu dlouhá léta, ale jednou za pár let je dobré pustit se do její obnovy. Ideální je proto desku vyjmout a přenést do dílny. Tam je možné ji v klidu vybrousit a zbavit ji tím všech viditelných kazů. Obnova povrchu by následně měla pokračovat aplikací speciálních olejů, které slouží nejen k zatraktivnění vzhledu dřeva, ale také k jeho ochraně. Díky občasným renovacím se může jasanová pracovní deska používat v kuchyni i 15 – 20 let, což je důkaz, že dřevo není v kuchyni pouze cizorodým prvkem.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: obchod@duboverezivo.cz
telefon: +420 720 107 774

Neváhejte nám poslat poptávku