Jasanové exteriérové dveře

<< Jasanové řezivo

Jasan se jako materiál neprosazuje pouze ve sportovním odvětví, kde se z něj vyrábějí různé sportovní pomůcky, ale jedná se o surovinu, která se využívá i k tvorbě podlah, obložení, nábytku či dveří. A to jak interiérových, tak i vchodových.

Musí být pevné

Hlavní vlastností, kterou by měly jasanové exteriérové dveře splňovat, je velká odolnost. Na rozdíl od dveří do obýváku nebo ložnice slouží vchodové dveře jako jediná zábrana před nevítanými návštěvníky, nejčastěji v podobě zlodějů. Jasan se nemusí v tomto případě zdát jako příliš vyhovujícím, existují samozřejmě i mnohem robustnější dřeviny, ale v poměru cena/kvalita se rozhodně jedná o favorita pro každého, kdo si přeje mít doma dřevěné vchodové dveře za přijatelnou cenu.

Ochranu před vloupáním nezajistí pouze dveřní křídlo, ale také další bezpečnostní prvky jako jsou panty nebo kvalitní zámek. Panty by měly být co možná nejkvalitnější, jelikož skrze ně si zloději často klestí cestu dovnitř. Je lepší investovat do dražších, ale zesílených pantů, než riskovat s méně kvalitním výrobkem. Šetřit by se nemělo ani na samotném zámku. Zde je lepší sáhnout po bezpečnostní variantě. Vylepšit se dají vchodové dveře z jasanu také bezpečnostním kováním, které ještě navýší jejich protektivní vlastnosti.

Venkovní jasanové dveře ale rozhodně nemají sloužit pouze jako hradba proti zlodějům. Díky skvělým zvukově/tepelným izolačním vlastnostem fungují i jako bariéra před otravnými zvuky zvenčí a také před zimou. Obecně se dřevěné vchodové dveře příliš nedoporučují používat u rodinných domků. Dřevo jako takové je totiž náchylné k velkým teplotním výkyvům a hlavně v českých zimách, kdy často bývá každý den zcela jiné počasí, mohou postupně chřadnout. V činžovních či panelových domech však mohou být dveře ze dřeva, tedy i ty jasanové v relativním bezpečí, jelikož se vchodové dveře z velké části nacházejí na chodbě, kde se drží stabilní teplota.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: obchod@duboverezivo.cz
telefon: +420 720 107 774

Neváhejte nám poslat poptávku