Jasanové fošny

<< Jasanové řezivo

Dřevo se jako materiál stále prosazuje nejen při výrobě nábytku, ale také ve stavebnictví. Pokud si toužíte postavit například novou terasu, pergolu nebo si dokonce chcete založit u domu malý altánek, je pro vás dřevo ideální surovinou. A to samé platí i pro tvorbu podlahy, respektive obležení.

Vhodný typ dřeva

Pro výrobu podlahy je důležité vybrat si vhodný typ dřeva. Jistě, můžete si vybrat to nejkvalitnější dřevo na trhu, ale pak se musíte smířit s tím, že budete muset sáhnout hodně hluboko do kapsy. Proto je lepší zvolit si dřevinu, která splňuje přísná kvalitativní kritéria a zároveň není příliš drahá. Jednou z takových dřevin je například i jasan. Podlahy z jasanových fošen se vyznačují nejen na první pohled příjemným rustikálním vzhledem, ale rovněž i velkou houževnatostí.

Aby však taková podlaha sloužila co nejdéle, je třeba splnit několik zásadních předpokladů. Při pokládce byste měli zajistit správné prostředí. Nesmí být ani moc horko, ale ani příliš zima. Ideální teplota se při budování podlahy pohybuje okolo 20° C. Důležité je také myslet na vlhkost. Ta by rozhodně neměla překročit 60 procent. Ideálně by se měla pohybovat okolo 45 – 50 procent. Důležitá však není pouze vlhkost vzduchu na místě pokládky, ale také vlhkost samotných fošen. Ta by se správně měla pohybovat na 5 procentech. V případě, že podmínky nebudou vyhovující, je lepší nechat stavbu podlahy na jindy nebo využít speciální odvlhčovače. Ještě jednodušším způsobem je prostě otevřít okna dokořán. Vzduch přicházející zvenčí by měl vlhkost snížit do správných hodnot.

Jasan je velice odolná dřevina, ale musí se jí k té odolnosti trochu pomoci. K tomu bohatě postačí, když fošny natřete impregnací a ochranným prostředkem proti různým dřevokazným škůdcům, nejčastěji červotočům. Díky tomuto opatření by vám měla podlaha při správném uložení sloužit až desítky let.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: obchod@duboverezivo.cz
telefon: +420 720 107 774

Neváhejte nám poslat poptávku