Jasanové interiérové dveře

<< Jasanové řezivo

Výběr interiérových dveří je v dnešní době velice široký a liší se od sebe nejen vzhledem, ale samozřejmě také kvalitou zvoleného materiálu. K výrobě dveří se používají různé suroviny, a to od laminátu po dřevotřísku. Pokud patříte k lidem, kteří raději dávají přednost kvalitě a jsou ochotni si za ni i připlatit, pak by vaše volba měla padnout na dřevo. Například ve formě jasanu.

Levé nebo pravé?

Jasan je dřevinou známou hlavně u výrobců sportovního náčiní. Využít se dá ale i ke stavbě podlah, nábytku a samozřejmě dveří. Jasanové interiérové dveře se dají pořídit v mnoha barevných variantách, záleží totiž na druhu jasanu. Americké odrůdy se vyznačují spíše světlými odstíny dřeva, zatímco naše evropské jasany jsou poněkud tmavší. Barva je samozřejmě velice důležitý faktor, jelikož by měly dveře fungovat nejen jako předěl mezi jednotlivými místnostmi, ale měly by také zároveň působit i esteticky.

Při koupi interiérových dveří je nutné, abyste si zvolili mezi pravými nebo levými. Není těžké určit, které potřebujete. Stačí se doma postavit ke dveřím tak, aby se otevírali vašim směrem. Pak už jen se stačí podívat, na které straně se nacházejí panty. Pokud jsou napravo, budete potřebovat pravé dveře a naopak.

Interiérové dveře z jasanu byste si neměli pořizovat do koupelny. Důvodem je samozřejmě vlhkost. V koupelně se stabilně udržuje vysoká vlhkost, což není pro žádnou dřevinu zrovna žádoucí zvláště, jedná-li se o jasan, který je znám svou náchylností k vlhnutí. Optimálním řešením je osadit jasanovými dveřmi vstup do ložnice či obývacího pokoje.

Dveře v interiéru na rozdíl od venkovních typů nemusí být příliš silné. Jejich hlavní úlohou je poskytování soukromí, ne ochrana před zloději. Proto není nutné investovat peníze do masivních dřevin či jiných robustnějších materiálů.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: obchod@duboverezivo.cz
telefon: +420 720 107 774

Neváhejte nám poslat poptávku