Jasanové řezivo

<< Jasanové řezivo

I v dnešní době moderních materiálů se stále v hojné míře využívají přírodní suroviny, mezi kterými kraluje hlavně dřevo. Ze dřeva se běžně staví nejen menší zahradní konstrukce jako jsou pergoly, altány či domky na nářadí, ale také různé typy dřevostaveb, nejčastěji v podobě chat či rodinných domků. Dřevo je rovněž vhodné pro stavbu interiérových či venkovních podlah.

Ideální pro stavbu podlahy

Kdo chce mít doma nebo na terase odolnou a zároveň esteticky přitažlivou podlahu, měl by si vybrat jasan. Ten je oblíbený hlavně pro vlastnosti jako jsou houževnatost či vysoká ohebnost. Má také velkou výhodu v tom, že velice rychle vysychá. Díky tomu se prakticky nedeformuje.  V dobách ještě nedávno minulých bylo jasanové dřevo jedním z hlavních materiálů, ze kterých se vyrábělo sportovní náčiní, například hokejky či lyže. Dodnes se používá jasan i při výrobě různých stavebních nástrojů jako jsou lopaty či krumpáče.

Díky novým typům materiálů už není jasan u výrobců sportovních materiálů tak přitažlivým a používá se dnes hlavně ve stavebnictví ve formě řeziva. Jasanové řezivo slouží hlavně k tvorbě podlah, ale využít se může i pro obložení stěn. Díky tomu, že se jedná o lehkou dřevinu, je práce s ním poměrně jednoduchá a nepříliš namáhavá. Jasanové desky jsou atraktivní nejen samostatně, ale také v kombinaci s jinou dřevinou, například s mnohem tmavším ořechem.

I když má použití jasanu celou řadu výhod, nejedná se o nezničitelný materiál. Právě naopak. Jde o dřevinu, která má velmi nízkou trvanlivost. Ta se ale naštěstí dá značně prodloužit. Stačí jasanové řezivo naimpregnovat. Také je nutné dřevo preventivně natřít ochrannými prostředky, které zamezí útoku dřevokazného hmyzu. Červotoči ho totiž dokáží velice rychle znehodnotit. Z nové podlahy či obložení se tak může během několika málo týdnů stát pouze hezká vzpomínka.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: obchod@duboverezivo.cz
telefon: +420 720 107 774

Neváhejte nám poslat poptávku