Jasanové skříně – komody

<< Jasanové řezivo

Komody patří v posledních letech mezi nejoblíbenější vybavení interiérů vůbec. Jedná se nejen o praktické, ale v mnoha případech i designově velice zajímavé kousky, které se hodí jak do bytu, tak i do kanceláří. Dají se pořídit v mnoha materiálových variantách, ale prim stále hraje dřevo, které je, co se týče designu i mechanických kvalit, dosud nepřekonané.

Kam s ní?

Mezi dřevinami se poslední dobou nejen v nábytkářském průmyslu prosazuje čím dál tím více jasan. Je k dostání v mnoha barevných variantách a ve všech vypadá k světu. Nechybí mu ale i vynikající mechanické vlastnosti. Na rozdíl od dubu či buku není tak drahý, a tudíž jdou jasanové skříně poměrně hodně na dračku.

Při výběru komody by mělo být určující i její umístění. Je rozdíl, zdali chceme jasanovou komodu do obývací pokoje, ložnice nebo třeba do předsíně. Do obýváku se hodí hlavně prosklené typy, které se dají využít i k vystavení různých ozdobných předmětů, které jsme si pořídili na bleším trhu nebo přivezli z dovolené u moře. V ložnici zase spíše oceníme mnohem praktičtější komodu s mnoha přihrádkami a šuplíky. Předsíň je kapitola sama o sobě. Ve většině případů se jedná pouze o malý koridor, kam se velké kusy nábytku příliš napasovat nedají. Proto je vhodné pořídit do předsíně pouze menší skříňku, která může sloužit například jako botník.

Nedílnou součástí komod jsou pojezdy pro šuplíky. Nejlepší jsou rozhodně pojezdy ve formově kovových kuliček. Díky nim je otevírání zásuvek bezproblémové i po letech užívání. Některé modely komod nabízejí dokonce vylepšení pojezdů ve formě tichého chodu nebo plnovýsuvu.

Stejně jako jiné druhy nábytku i u komod je nutné se při koupi zaměřit i na design. Veškerý nábytek v pokoji by měl totiž spolu ladit a vytvářet tak jednolitý celek, což má pozitivní účinek na kvalitu bydlení.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: obchod@duboverezivo.cz
telefon: +420 720 107 774

Neváhejte nám poslat poptávku