Jasanový stůl

<< Jasanové řezivo

Z jasanu se dá vyrobit takřka cokoli. Běžně se z něj vytváří hokejové hole, baseballové pálky či tenisové rakety. Tato dřevina je vhodná i pro tvorbu podlahy, respektive obložení zdí a stropů. Jasan je však důležitou surovinou i v nábytkářském odvětví. Kdo by si chtěl pořídit například kvalitní jídelní stůl, ten by si měl zvolit právě jasan.

Příjemný vzhled

Jasan má vynikající mechanické vlastnosti. Vyniká nejen odolností, ale také svou pružností. Právě proto se z něj vyrábí různé pracovní i sportovní pomůcky. Jednotlivé odrůdy jasanu se odlišují hlavně barevně. Některé druhy jsou tmavší, jiné naopak vynikají sněhobílou barvou. Při koupi jasanového stolu je tak potřeba zohlednit i tento faktor, jelikož by jídelní stůl neměl být pouze funkčním prvkem domácnosti, ale měl by působit také dekorativně. Jedná se o dominantní prvek v kuchyni či jídelně a podle toho by měl vypadat. Ovšem úplně nejdůležitější je, aby se u něj všichni cítili příjemně.

Mnohem důležitější než barva jsou u jídelního stolu z jasanu rozměry. Tady se dá říci, že čím je stůl větší, tím lépe. Důvody jsou samozřejmě čistě praktické. Čím větší stůl, tím více lidí se k němu může usadit. To se hodí nejen při větších rodinných sešlostech, ale také například při oslavách s přáteli či při jednání s obchodními partnery. Ne všechny kuchyně jsou však tak prostorné, aby dokázaly pojmout velký jídelní stůl a zároveň se v nich dalo ještě pohodlně pohybovat. Proto existují i jasanové rozkládací stoly, které mohou být při běžném provozu složené. Jakmile se však zastaví početnější návštěva, lze stůl několika jednoduchými pohyby rozložit.

Majitelé stolů z jasanu by neměli zapomínat na jejich ošetřování. Minimálně jednou do roka je dobré stůl preventivně natřít přípravkem proti červotočům, kteří se po jasanovém dřevu mohou doslova utlouct.

PORT WOOD, s.r.o.

Libušina 50
592 02, Svratka
IČ: 05288894 , DIČ: CZ05288894

e-mail: obchod@duboverezivo.cz
telefon: +420 720 107 774

Neváhejte nám poslat poptávku